Woda Krzemionkowa.txt

(4 KB) Pobierz
KRZEM  Silicium, Si

Krzem jest pierwiastkiem niezmiernie ważnym dla naszego organizmu, przez wielu ludzi niedocenianym. Zwišzki krzemu wpływajš na przemianę materii regulujšco, zmniejszajš przepuszczalnoć cian naczyń krwiononych, utrzymujš prawidłowš elastycznoć naskórka i włókien kolagenowych oraz elastynowych w skórze. Krzem przedłuża jędrnoć skóry i błon luzowych. Zwišzki krzemu przeciwdziałajš, jako ochronny koloid  krystalizacji mineralnych składników w drogach moczowych; utrudniajš odkładanie blaszek lipidowych w cianach naczyń krwiononych zapobiegajšc w ten sposób powstawaniu miażdżycy. Krzemionka działa przeciwzapalnie, przeciwwysiękowo i przeciwalergicznie.

Zioła ze szczególnie dużš zawartociš krzemu stosuje się przy wypadaniu włosów, łamliwoci paznokci, plamicach (krwawe wylewy podskórne, wybroczyny), żylakach, tršdziku pospolitym i różowatym.

Przetwory ziołowe bogate w zwišzki krzemu powinni pić wszyscy, szczególnie kobiety w cišży, matki karmišce i osoby w podeszłym wieku. Zioła posiadajš zwišzki krzemu rozpuszczalne w wodzie przy gotowaniu (cenne sš więc tylko odwary) i łatwo dla naszego organizmu przyswajalne. Zwišzki krzemu, w tym kwas krzemowy obecny jest w wielu wodach zdrojowych. Krzem zapobiega również nadmiernym krwawieniom miesišczkowym, krwawieniom macicznym pozamiesišczkowym i w czasie cišży. Niedobór krzemu powoduje osteoporozę, deformację stawów, tkanki łšcznej właciwej i zapalenie dzišseł. Przewlekłe niedobory krzemu powodujš także krwawienia z dzišseł i nosa, stany zapalne powiek, naczyniówki i spojówek. Krzemionka zwiększa krzepliwoć krwi i pobudza wzrost mięni, gojenie ran, naskórnikowanie oraz nabłonkowanie. W razie krwawień i stanów zapalnych dzišseł warto jednoczenie zażywać witaminę C.

Bardzo dużo zwišzków krzemu zawierajš skrzypy (odwar należy gotować 5-10 minut, tylko taki zawiera krzemionkę), przywrotniki, podbiał, turzyce, perz, rdesty, pokrzywa, dziewanna, przytulie, poziewnik, płucnica islandzka, kozieradka. Ze wszystkich tych ziół sporzšdza się odwar. Dobrym ródłem krzemu sš także ryby i owoce morza.

Dzienne zapotrzebowanie na krzem wynosi 200 mg. Kobiety po 30 roku życia w celu zapobiegania cellulitis i przedwczesnemu starzeniu skóry powinny zażywać preparaty i wody krzemionkowe. Krzem działa przeciwłuszczycowo i przeciwtršdzikowo. Korzystnie działa również przemywanie skóry przetworami krzemionkowymi oraz wodš zdrojowš zawierajšcš kwas krzemowy oraz krzemiany.
- http://luskiewnik.strefa.pl/biochemia/silicium.htm
.......................................................................................................................................................................................

Krzemień łupany do samodzielnego przygotowywania wody krzemionkowej 100 g:
Umyć krzemień, następnie zalać go wodš w proporcji 10g krzemienia na 1 litr wody.

Nastawić w szklanych naczyniach (najlepiej ciemnych, co zapobiega rozwojowi glonów) przez 4 doby i dłużej. Pić po szklance wody krzemowej 3-4 razy dziennie przed posiłkami. Używać wierzchniej warstwy wody i nie pić osadu, który gromadzi się na dnie naczynia, ponieważ uwalniajšce się z krzemu zwišzki majš zdolnoć tworzenia roztworu koloidalnego, który przycišga i wišże zanieczyszczenia, również te mikrobiologiczne.

Dobrze jest używać wody krzemowej do przygotowywania zup, herbat, kawy itd.
Właciwoci krzemienia:

Ta pospolita skała osadowa ma niezwykłe właciwoci lecznicze. Woda krzemowa umierza ból zębów i goi rany, dlatego warto stosować jš do płukania jamy ustnej przy paradontozie.

Krzem poprawia przemianę materii, zmniejsza poziom cukru we krwi, pomaga w leczeniu anginy i innych chorób.
Dawniej ludzie często wykładali krzemieniem dna studni, ponieważ znali jego właciwoci oczyszczajšce, zdrowotne i poprawiajšce smak wody.

Woda krzemowa wykazuje podobne jak woda srebrowa właciwoci przeciwwirusowe i przeciwbakteryjne. Udowodniono, że woda z dużš zawartociš krzemu neutralizuje niebezpieczne domieszki, a nawet pomaga organizmowi w wydalaniu radionuklidów. Regularne używanie wody krzemowej pomaga utrzymać w organizmie prawidłowš zawartoć krzemu i w ten sposób polepsza stan ludzi w przypadku chorób żołšdka, naczyń krwiononych, serca. Sprzyja również zachowaniu pięknego wyglšdu skóry oraz zdrowia torebek stawów, cięgien i innych elastycznych częci ciała, w których znajduje się dużo krzemu.
- http://trwanie.blogspot.com/2008/12/zastosowanie-krzemienia.html 
Zgłoś jeśli naruszono regulamin