Agnieszka Czarnik Giz.docx

(16 KB) Pobierz

Agnieszka Czarnik gr.4a

Konspekt

Temat: Nauczanie podstawowych elementów techniki w formie gier i zabaw. R: 2 piłki na trzech

 

Cele główne:

1.Umiejętności: przygotowanie do nauczania techniki uderzeń piłki

2.Motoryka: Uczeń kształtuje koordynację ruchową ( szybkość reakcji, orientację w przestrzeni, równowagę), szybkość i zwinność

3.Wiadomości: zapoznanie z przepisami gier i zabaw

4.Akcent wychowawczy: Uczniowie dbają o dobrą atmosferę wśród ćwiczących, sam dokładnie wykonuje ćwiczenia, przestrzega zasad bezpieczeństwa.

 

Klasa: IV

Płeć: mieszana

Ilość uczniów: 12

Czas trwania: 45 minut

Przybory i przyrządy:

 

Tok lekcji

Zadania szczegółowe

Doz.

Uwagi organizacyjno metodyczne

1. Zorganizowanie grupy

1.  Zbiórka w dwuszeregu

2. Powitanie

3. Sprawdzenie obecności i gotowości do zajęć

2’

xxxxxx

xxxxxx

zwrócenie uwagi na upięcie włosów, odłożenie biżuterii

-niećwiczący siadają

2. Motywacja do zajęć

1. Podanie tematu zajęć.

2. Motywacja do aktywnego udziału w zajęciach.

1’

 

3. Rozgrzewka

1. Zabawa ożywiająca: „ Nie daj się dotknąć” Wszyscy ćwiczący poza berkiem posiadają piłkę i znajdują się w ograniczonym polu. Każdy prowadzi piłkę i stara się uniknąć „klepnięcia” przez berka, który porusza się szybkim marszem. Kto zostanie klepnięty przez berka

lub w ucieczce przed nim opuści pole, staje się berkiem. Odkłada piłkę poza pole gry i staje się kolejnym berkiem. Zabawa trwa tak długo, aż pozostanie tylko jeden ćwiczący z piłką.

3’

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-Rozpoczęcie zabawy na sygnał N.

-N wybiera U, który zostanie „ Berkiem”i wyznacza miejsce zabawy.

4. Kształtowanie umiejętności i doskonalenie sprawności

1. Zabawa „ wyścig piłek w tunelu” U ustawieni w rzędach, przed każdym rzędem zawodnik z piłką, którą uderza NN pomiędzy ustawionymi partnerami w pozycji rozkrocznej. Ostatni z rzędu prowadzi piłkę do przodu a zawodnik, który wykonał uderzenie zajmuje miejsce na przodzie rzędu. Wygrywa rząd, który szybciej i staranniej wykona zadanie

2. Zabawa „wyścig rzędów” z uderzeniem piłki pod zawodnikami przyjmującymi z leżenia przodem pozycję – podpór leżąc przodem biodra w górę. Następnie ćwiczenie przebiega podobnie j.w

3.

 



- podział na rzędy

XO    X X X X X X

 

 

 

 

 

 

5. Uspokojenie organizmu

Kładziemy się na plecach piłka na kl. Piersiowe. Podczas wdechu piłkę toczymy na brzuch, przy wydechu piłka wraca do pozycji początkowej

1’

- każdy ma piłkę

- po wykonaniu ćw. Odkładamy piłki na miejsce

6. Czynności organizacyjno- porządkowe

1. uporządkowanie przyborów i przyrządów przez uczniów

2. zbiórka w dwuszeregu

3. omówienie lekcji, zwrócenie uwagi na błędy

4. ocena grupy oraz pochwała dla najlepszych

2’

-schowanie sprzętu

xxxxxx

xxxxxx

7. Nastawienie do samodzielności pozalekcyjnej

1. Zachęcenie do regularnych ćwiczeń

2. Przypomnienie o ogólnym dostępie do boiska szkolnego

1’

-trening czyni mistrza

 

Zgłoś jeśli naruszono regulamin