Jasnogórski poczet królów i książąt polskich - nieznany i ukrywany obraz na Jasnej Górze.doc

(32 KB) Pobierz
Słowianscy królowie Lechii – Janusz Bieszk

Nieznany obraz na Jasnej Górze.

Jasna Góra kojarzy się nam przede wszystkim ze słynnym obrazem Czarnej Madonny.

Ale kto z Was wie, że jest tam jeszcze jeden obraz o ogromnej wartości historycznej?

Co to za obraz? Dlaczego nie można go zobaczyć? Dlaczego nie jest on udostępniony zwiedzającym, pielgrzymom ani wycieczkom? Dlaczego zdjęcia nie można znaleźć w Internecie?

Otóż Biuro Prasowe Jasnej Góry informuje, że nie można wykonać zdjęcia obrazu nawet na płatne zamówienie! Mało tego – znajduje się on na ścianie 6 metrów ponad posadzka i na dodatek umieszczono go w części przeznaczonej wyłącznie dla członków wspólnoty zakonnej (klauzura). Dlaczego?

Mowa o obrazie z drugiej połowy XVIII wieku, obrazie olejnym namalowanym na płótnie . Są na nim namalowane medaliony z kolorowymi portretami 52 królów i książąt lechicko-polskich.

To skąd o nim wiemy? Janusz Bieszk w swojej książce „Słowiańscy królowie Lechii pisze:

Został jedynie zaprezentowany i omówiony w niewielkim albumie Pt. „Jasnogórski poczet królów i książąt polskich.

Ten historyczny i zapewne pierwszy poczet 52 władców zawiera portrety królów, począwszy od króla Lecha I do króla Augusta IV, i jest zatytułowany po łacinie, jak niżej:

SERIES CHRONOLOGICA DVDCVM ET REGUM POLONORVM A LACHO I AD AVGVSTVM IIII.

Zawiera również portrety i nazwy interesujących nas pierwszych królów lechickich, tj. od króla Lecha I do króla Mieszka I, a mianowicie:

1.      Lachvs I – Lech I

2.      Cracvs – Krak

3.      Lechvs – Lech

4.      Wenda – Wanda

5.      Primislavs – Lescvs I – Przemysław – Leszek I

6.      Lescvs II – Leszek II

7.      Lescvs III – Leszek III

8.      Lescvs IV – Leszek IV

9.      Popielvs I – Popiel I 

10.  Popielvs II – Popiel II

11.  Piastvs – Piast

12.  Semovits – Ziemowit

13.  Lescvs V – Leszek V

14.  Zemomislvs – Ziemomysł

15.  Mieceslavs – Mieszko I

(…)

Wydaje się, że powyższy obraz z pocztem królów i książąt powinien być eksponowany w Internecie, w podręcznikach szkolnych oraz ogólnodostępnych publikacjach historycznych, ale tak nie jest – dlaczego?

(…) „Najnowsze badania genetyczne w laboratoriach naukowych w Polsce i za granicą obaliły nieprawdziwe dogmaty i teorie historyczne, które, lansowane jeszcze w XIX wieku prze zaborcę niemieckiego i jego historyków (także, niestety, części polskich) informowały o wielkich migracjach Słowian z południa Europy na obszar Polski dopiero w VI wieku i zajmujących ziemie po plemionach germańskich i celtyckich (sic). Towarzyszył temu także infantylny przekaz o pierwszym błąkającym się księciu Lechu, który miał „zagnieździć się” około 550 roku w okolicy Gniezna.” – Janusz Bieszk

No i jasne! Czy kościół ma interes w tym, byśmy się tego dowiedzieli?

„Jedną decyzją kultura polska zyskała cały dorobek cywilizacji śródziemnomorskiej, która stała się częścią kultury polskiej” - powiedział (jakże kłamliwie – Światowidka) abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski podczas konferencji zorganizowanej przez Narodowe Centrum Kultury z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski na Zamku Królewskim w Warszawie

 

Natomiast prof. Piotr Gliński. w swoim wystąpieniu zaznaczył, że to chrześcijaństwu zawdzięczamy trwanie wspólnoty narodowej przez ostatnie tysiąc lat - bo chrześcijaństwo broniło polskiej państwowości. Sparafrazował również słowa św. Jana Pawła II wygłoszone podczas pierwszej pielgrzymki do ojczyzny w czerwcu 1979 r.  Nie sposób zrozumieć dziejów narodu polskiego bez Chrystusa i bez chrześcijaństwa.

 

Szczęka opada….M.

 

Źródło:

http://chomikuj.pl/Swiatowidka/A+Globalne+Oszustwa/Ukrywana+historia+Odkrycia

Zgłoś jeśli naruszono regulamin