Miejscowość
Data
Data (dd-mm-rrrr)
Umowa o pracę zawarta w dniu
Przykładowa data: 18-05-2001
pomiędzy
Nazwa Pracodawcy, siedziba i adres
Nazwa Darczyńcy, miejsce zamieszkania i nr dowodu osobistego
a
Imię i Nazwisko Menedżera, miejsce zamieszkania
§1.
Podać stanowisko Menedżera i wymiar etatu na jaki zostaje przyjęty.
3.
Menedżer przy wykonywaniu swoich obowiązków dokłada najwyższej staranności, kierując się zadaniami i celami określonymi w misji firmy, strategii jej działania oraz planach operacyjnych, zmierzając do osiągnięcia dodatnich wyników finansowych.
4.
Menedżer zobowiązany jest do przestrzegania obowiązujących przepisów Kodeksu Pracy oraz przepisów wewnętrznych normujących pracę firmy , w tym w szczególności postanowień Regulaminu Pracy.
5.
Podczas wykonywania swoich obowiązków Menedżer współdziała z Zarządem firmy dla jej dobra, koordynując pracę podległych mu komórek funkcjonalnych i poszczególnych stanowisk pracowniczych.
6.
Menedżer zobowiązany jest do stałego rozszerzania posiadanego zakresu wiedzy zawodowej zgodnie z potrzebami i na koszt pracodawcy.
7.
Efekty pracy Menedżera podlegają ocenie przeprowadzonej przynajmniej raz w roku przez Zarząd Spółki.
§2.
Niniejsza umowa zostaje zawarta na czas
i obowiązuje od
do
§3.
1.
Za wykonanie obowiązków określonych w § 1 pkt 2 umowy Pracodawca zobowiązuje się wypłacać Menedżerowi miesięczne wynagrodzenie zasadnicze w wysokości:
Podać miesięczne wynagrodzenie Menedżera brutto, a także wpisać kwotę słownie
Zgodnie z obowiązującym u Pracodawcy Regulaminem Wynagradzania.
2.
Za szczególne osiągnięcia i zaangażowanie w działaniu na rzecz poprawy efektywności funkcjonowania firmy Menedżer może otrzymać nagrodę indywidualną.
Pracodawca zobowiązuje się również do ustalania wysokości i odprowadzania do właściwego Urzędu Skarbowego zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych, oraz do naliczania i odprowadzania składek na ubezpieczenie społeczne.
§4.
Miejscem pracy jest
Podać dokładny adres miejsca pracy Menedżera.
§5.
Menedżer ponosi pełną odpowiedzialność za skutki swoich działań, jak również za merytoryczną i jakościową stronę pracy w firmie i podejmowane przez siebie decyzje zgodnie z art.114 Kodeksu Pracy.
Menedżer nie ponosi ryzyka związanego z działalnością Pracodawcy, a w szczególności za szkodę wynikłą w związku z działaniami w granicach dopuszczalnego ryzyka.
Przy podejmowaniu decyzji przez osoby zarządzające firmą , których skutki obciążyć mogą Menedżera, przysługuje mu prawo weta na piśmie.
Menedżer ponosi odpowiedzialność materialną za mienie powierzone mu przez Pracodawcę z obowiązkiem zwrotu albo do rozliczenia się zgodnie z przepisami prawa pracy.
§6.
Menedżer zobowiązany jest do posługiwania się wszelkimi informacjami poufnymi uzyskiwanymi w trakcie wykonywanej pracy wyłącznie w celu należytego wykonania i nie przekazywania takich informacji żadnym osobom oprócz tych, z którymi współdziała w celu realizacji obowiązków wynikających z przepisów prawa i niniejszej umowy .
Powyższe zobowiązanie będzie trwało także po wygaśnięciu niniejszej umowy przez okres 6 miesięcy
§7.
Menedżer jest zobowiązany ujawnić Pracodawcy wszelkie koncepcje, pomysły, plany działalności stworzone przez niego w okresie obowiązywania umowy i związane z działalnością Pracodawcy, w tym wszelkie opracowania mogące być przedmiotem ochrony patentowej albo wynikającej z przepisów prawa autorskiego, prawa o ochronie znaków towarowych, znaków zdobniczych lub innej podobnej ochrony.
Pracodawca nabywa prawa majątkowe do wszystkich takich stworzonych przez Menedżera w okresie obowiązywania Umowy opracowań. Ponadto Menedżer uczyni na żądanie Pracodawcy i na jego koszt wszystko co będzie potrzebne w celu ochrony takich praw Pracodawcy.
§8.
Menedżerowi przysługuje samochód służbowy na warunkach określonych przez Pracodawcę.
Menedżer może przyznawać podległym pracownikom nagrody lub premie z motywacyjnego funduszu premiowego funkcjonującego według odrębnie ustalonych zasad.
§9.
Pracodawca może rozwiązać niniejszą umowę ze skutkiem natychmiastowym w przypadkach przewidzianych w art.52 Kodeksu Pracy, oraz w przypadku nieprzestrzegania postanowień umowy o zakazie konkurencji oraz §6 kontraktu.
Pracodawca może rozwiązać niniejszą umowę na zasadzie jednostronnego wypowiedzenia przez pracodawcę, z zachowaniem 1-miesięcznego okresu wypowiedzenia oraz na mocy porozumienia stron.
Rozwiązanie umowy w trybie, o którym mowa w pkt. 1 i 2, nie powoduje roszczeń o odprawę od Pracodawcy.
W przypadku rozwiązania umowy o pracę w trybie ustawy z dnia 28 grudnia 1989 r. o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn dotyczących zakładu pracy (Dz.U. Nr 4 z 1990 r.), nie mają zastosowania ustalenia z §9 pkt 3.
§10.
Zmiany w treści umowy będą dokonywane za zgodą obu stron w formie pisemnej w postaci aneksów pod rygorem nieważności.
Kielich1705