dowódca 3 kompani szkolnej OSP
kpt. Krzysztof CYDZIK
PLAN – KONSPEKT
do przeprowadzenia zajęć z regulaminów
z 31 grupą 3 kompanii szkolnej OSP w dniu 16.01.2015 r.
I. TEMAT 5: Oddawanie honorów.
II. CELE ZAJĘĆ:
− Uczyć:
− oddawania honorów w nakryciu i bez nakrycia głowy, w miejscu i w marszu.
III. FORMA: zajęcia praktyczne.
IV. CZAS: 2 x 45 min.
V. MIEJSCE: plac musztry.
VI. ZAGADNIENIA:
1. Oddawanie honorów w miejscu w nakryciu głowy i bez nakrycia głowy.
2. Oddawanie honorów w marszu w nakryciu głowy i bez nakrycia głowy.
VII. WSKAZÓWKI ORGANIZACYJNO-METODYCZNE:
− na 3 dni przed zajęciami zatwierdzić plan - konspekt;
− zapoznać się z tematem, celami, literaturą i uwarunkowaniami organizacyjnymi zajęć;
− dopilnować zachowania porządku i dyscypliny szkoleniowej w czasie zajęć;
− przestrzegać zasad nauczania zgodnie z instrukcją o działalności szkoleniowo- metodycznej;
− praktyczne przestrzeganie regulaminów egzekwować i doskonalić w szkoleniu i życiu codziennym;
− po przeprowadzeniu każdego zagadnienia sprawdzić stopień jego opanowania za pomocą pytań śródlekcyjnych;
− dokonać podsumowania i oceny zajęć.
VIII. LITERATURA:
− „Regulamin Ogólny Sił Zbrojnych RP” – Szt. Gen. 1664/2014;
− „Regulamin musztry” - Szt. Gen. 1427/94;
− „Nauczanie regulaminu ogólnego i musztry– poradnik metodyczny” – Szkol. 784/96;
− „Program szkolenia podstawowego Sił Zbrojnych RP” – Szkol. 866/2013;
− „Instrukcja o działalności szkoleniowo – metodycznej” – Szkol. 816/2009.
− Pasy wojskowe – na stan
− Literatura
X. ORGANIZACJA ZAJĘĆ:
I. CZĘŚĆ WSTĘPNA - czas 10 min.
prowadzący: d-ca plutonu.
PN 1
ZAGADNIENIE 1: Oddawanie honorów w miejscu w nakryciu głowy i bez nakrycia głowy.
CZAS: 35 min.
MIEJSCE : plac musztry.
PROWADZĄCY: dowódca plutonu.
PN 2
ZAGADNIENIE 2: Oddawanie honorów w marszu w nakryciu głowy i bez nakrycia głowy.
PROWADZĄCY: dowódca drużyny.
II. CZĘŚĆ GŁÓWNA - 70 min.
III. CZĘŚĆ KOŃCOWA - czas 10 min.
Kategorycznie zabraniam:
− oddalać się z miejsca zajęć bez wiedzy i zgody prowadzącego zajęcia;
− o wszelkich urazach odniesionych podczas zajęć niezwłocznie meldować kierownikowi zajęć bądź instruktorowi na punkcie nauczania.
XII. INNE (DODATKOWE):
Nie dotyczy.
XIII. WPROWADZENIE W SYTUACJĘ TAKTYCZNĄ:
XIV. PRZEBIEG ZAJĘĆ:
CZĘŚĆ WSTĘPNA (10 min.)
Rozpoczęcie zajęć:
− przyjęcie meldunku;
− sprawdzenie obecności;
− zadanie pytań kontrolnych z poprzednich zajęć:
1. Wyjaśnij kto to jest przełożony?;
2. Czy przełożony może być niższy lub równy stopniem ze swoim podwładnym?;
3. W jaki sposób i na jaką komendę wykonujemy zwrot do tyłu?
− podanie tematu, celu zajęć oraz zagadnień.
CZĘŚĆ GŁÓWNA (70 min.)
Lp.
ZAGADNIENIAI CZAS
CZYNNOŚCI
KIEROWNIKA
ĆWICZĄCYCH
INSTRUKTORA
SZKOLONYCH
1.
Zagadnienie 1
Czas: 35 min.
- podaje komendy instruktorowi do zmiany grup na punktach nauczania, pilnuje czasu,
- realizuje zagadnienie zgodnie z przygotowanym planem konspektem,
- występuje w roli instruktora na 2 punkcie nauczania,
− działa zgodnie z podstawowym modelem nauczania.
słuchają, obserwują instruktora a następnie przystępują do praktycznego ćwiczenia indywidualnego.
2.
Zagadnienie 2
prowadzi szkolenie na 1 punkcie nauczania.
- realizuje zagadnienie zgodnie z przygotowanym planem pracy i wytycznymi z instruktażu,
- działa zgodnie z podstawowym modelem nauczania, zwraca uwagę na działanie na tempa,
- po opanowaniu zagadnienia indywidualnie przez żołnierzy wykonuje ćwiczenia parami i całej grupy.
...
mapmapek