dowódca 3 kompanii szkolnej
kpt. Krzysztof CYDZIK
PLAN – KONSPEKT
do przeprowadzenia zajęć ze szkolenia ogniowego
z grupami 31, 32 NSR w dniu 25.06.2013 r.
I. TEMAT: Prowadzenie ognia z karabinka w postawie leżącej do celów ukazujących się bez zmiany stanowiska ogniowego.
II. CELE ZAJĘĆ:
Uczyć:
‒ prowadzenia ognia z karabinka do celów ukazujących się w postawie leżącej, bez zmiany stanowiska ogniowego,
‒ wykonywania łącznych czynności do strzelania szkolnego nr 2 z karabinka
Doskonalić:
‒ prowadzenie ognia na z broni małokalibrowej na celność i skupienie,
‒ jednolitość celowania przy wykorzystaniu trenażera strzeleckiego,
‒ wykonywanie podstawowej normy szkolno- bojowej nr 3,
‒ znajomość budowy części i mechanizmów karabinka
III. FORMA: zajęcia praktyczne
IV. CZAS: 6 x 45 minut.
V. MIEJSCE: S-100
VI. ZAGADNIENIA:
1. Prowadzenie ognia z karabinka w postawie leżącej do celów ukazujących się bez zmiany stanowiska ogniowego.
2. Prowadzenie ognia z broni małokalibrowej na celność i skupienie.
3. Wykonywanie łącznych czynności do strzelania szkolnego nr 2 z karabinka.
4. Sprawdzian jednolitości celowania przy wykorzystaniu UST.
5. Podstawowa norma szkolno- bojowa nr 3- przygotowanie się do strzelania.
6. Budowa części i mechanizmów karabinka.
VII. WSKAZÓWKI ORGANIZACYJNO - METODYCZNE:
‒ w dniu 29.05.2013 r. udzielić dowódcom drużyn instruktażu do zajęć,
‒ 3 dni przed zajęciami przedstawić dowódcy kompanii konspekt do zatwierdzenia,
‒ zajęcia poprzedzać i kończyć komendą: „ Do przejrzenia broń”,
‒ wracać szczególną uwagę na przestrzeganie przez szkolonych warunków bezpieczeństwa,
‒ w toku zajęć zwracać uwagę na przestrzeganie ustalonego porządku, dyscypliny i zachowania bojowego przez słuchaczy,
‒ w części końcowej zajęć sprawdzić, sprzęt oraz jego sprawność,
‒ dokonać podsumowania i oceny zajęć,
‒ wskazać najlepiej ćwiczących żołnierzy,
‒ wyeksponować błędy, niedociągnięcia i słabe strony szkolonych,
‒ sprawdzić poprzez zadanie pytania szkolonym: „czy któryś z uczestników zajęć odniósł jakąś kontuzję lub uszczerbek na zdrowiu?”,
‒ obsługę broni zorganizować na terenie pododdziału w czasie pozalekcyjnym
VIII. LITERATURA:
‒ „Normy szkoleniowe na osiąganie zdolności do działania oraz gotowości do realizacji zadania dla żołnierzy i pododdziałów zawodowych”- Szkol. 849/2012
‒ „Metodyka szkolenia strzeleckiego” – szkol. 730/89.
‒ „Metodyka szkolenia ogniowego pododdziałów piechoty” – szkol. 722/88.
‒ „7,62mm karabinki AKM (AKMŁ), AKMS (AKMSN), AK, kbkg wz.1960, kbkgwz. 1960/72. Opis i użytkowanie. Sposoby i zasady strzelania. MON Warszawa 1988.”
‒ „Teoria strzału” – MON. Warszawa 1970.
‒ broń + oporządzenie - na stan,
‒ 26 mm PS - 1 szt,
‒ Lornetka polowa - 1 szt
‒ 5,6 mm kbks - 4 szt
‒ 5,6 mm nb sportowy długi - … szt
‒ 7,62 mm nb. wz 43 z poc. PS - … szt
‒ 26 mm nb sygn. czerwony ogień - 3 szt
‒ Ochronniki słuchu - na stan
‒ Stoper - 1 szt
‒ Chorągiewki - 1 kpl
‒ UST Cyklop - wg potrzeb
X. ORGANIZACJA ZAJĘĆ:
I. CZĘŚĆ WSTĘPNA - czas 10 minut
Prowadzę osobiście.
II. CZĘŚĆ GŁÓWNA - 250 minut
PN - 1
ZAGADNIENIE: Wykonywanie łącznych czynności do strzelania szkolnego nr 2 z kbk. Prowadzenie ognia z karabinka w p. leżącej do celów ukazujących się bez zmiany stanowiska ogniowego.
CZAS: 50 minut
MIEJSCE : S-100
PROWADZĄCY: prowadzę osobiscie
PN - 2
ZAGADNIENIE: Prowadzenie ognia z broni małokalibrowej na celność i skupienie.
PROWADZĄCY: dowódca drużyny
PN - 3
ZAGADNIENIE: Sprawdzian jednolitości celowania przy wykorzystaniu UST.
MIEJSCE : PTO
PN - 4
ZAGADNIENIE: podstawowa norma szkolno- bojowa nr 3
ZAGADNIENIE: Budowa części i mechanizmów karabinka.
ZAGADNIENIE: Przystrzeliwanie broni.
CZAS: wg potrzeb
punkt organizowany doraźnie , w razie potrzeby
II. CZĘŚĆ KOŃCOWA ...
mapmapek